Detská rozprávková Žilina 2023

Vyhlasovateľom celoslovenskej literárnej súťaže pre deti pod názvom Detská rozprávková Žilina je Krajské kultúrne stredisko v Žiline. Súťaž je vyhlásená v dvoch súťažných kategóriách podľa veku: v prvej kategórii súťažia deti vo veku od 8 do 10 rokov a v druhej kategórii deti vo veku 11 až 13 rokov. V tomto roku sa konal už 16. ročník a do súťaže sa zapojilo 185 účastníkov z rôznych kútov Slovenska. Súťažné práce hodnotila odborná trojčlenná porota zostavená z radu spisovateľov, ktorí sa venujú najmä tvorbe pre deti: Diana Mašlejová (Bratislava), Igor Válek (Žilina) a Július Belan (Bratislava). V piatok 8. decembra sa v priestoroch Kníhkupectva Artforum uskutočnilo vyhodnotenie súťaže. Veľmi nás teší, že medzi ocenenými autormi bola i Lucia Masná, žiačka našej školy (5.A). Lucka sa so svojou rozprávkou Snehuliacke poslanie umiestnila na krásnom 1.mieste v II.kategórii. Srdečne blahoželáme!!!